СмъртожадниООД
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СмъртожадниООД

Училище и щаб за смъртожадни
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Приказка , породена от спор ...

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyСря Дек 12, 2007 7:51 pm

Героините

Тризначки: Клара ( Кийра ), Сара ( Кира ) и Линдзи ( Кармен )

Години: 15

Външен вид:
Клара: Клара има дълга шоколадово кафява коса и предпочита да и е пусната , за да се вее от вятъра. Има големи пъстри, почти зелени очи.
Сара: Има шоколадово кафява коса и кестеняви очи. Сара предпочита да се облича с момчешки дрехи и затова се отличава най-много от тризначките. Косата и винаги е пусната.
Линдзи: Тя е с шоколадово кафява коса и тъмно сиви очи. Има татуировка на цветя на лявата плешка и обикновено ходи на опашка.

Характер:
Сара има буен характер , но в повечето време е весела и обича да забавлява сестрите си. Линдзи е най-истерична от трите , но това не и пречи да обича и да е готова на всичко за двете си по-малки сестри. С непознати тя се държи студено и дори злобно. Клара е съвкупоност от характерите на двете си сестри и често това е причината да се кара с тях. Много рядко разкрива истинската си същност и се държи студено и арогантно с почти всички.

История:
Трите момичета са отгледани от баща им , тъй като при раждането на тризначките , майка им умира. Отсъствието на единия родител кара Сара , Линдзи и Клара да се привържат много силно една към друга и да станат неразделни. Година след погребението на майка им , баща им решава да се преместят далеч от града и купува малка хижа в Алпите. Тогава трите момичето са на годинка. Отдалеченият от обществото живот , научава тризначките на всички качества , които трябва да притежава една дама , едновременно предмапзвайки ги от различните пороци. Сред природата трите момичета растат спокойно , необезпокоявани от различните градски проблеми. До 15-тата си годишнина живота на момичета е изпълнен със забава и авантюризъм.

Хобита:
Клара е момиче на изкуството. Тя пее , рисува , танцува и пише разкази заедно с едната от сестрите си - Линдзи. Сара пък , за разлика от другите две момичета , е по-мързелива и обича да прекарва времето си в различни луди игри Smile


Последната промяна е направена от Кийра Лестранж на Съб Мар 29, 2008 1:56 pm; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyПет Дек 14, 2007 12:22 pm

Линдзи:


Здравейте! Аз съм Линдзи. Най-голямата от тризначките с две минути. Знам, че за повечето от вас това е нищо, но както казах ние сме тризначки. За нас значи нещо. "Нима? И какво по-точно?" Няма да ти обърна внимание пък!
Аз съм тази с шоколадовокафявата коса и тъмносивите очи. "Ама всички са с такива коси. Май е трябвало ти да си с руса..." Знам, че всички сме с еднакви очи. Оф, досаден вътрешен глас! Вечно се обажда когато нямам нужда от него. А имам и татуирана черна кала на лявата си плешка. Rolling Eyes "Тц тц Господи колко сме зле!" Ооо, я млък!
Аз съм най-истеричната и параноична от трите. Също съм и най-вдетенената. Но това е отделен въпрос. Обичам да пиша, танцувам и пея, но предпочитам да оставя рисуването на Клара. Най-често се караме двете със Сара, но тъй като много се обичаме бързо си прощаваме. Та... Моя е привилегията да започна историята... Иии.... НАЧАЛО!

- Ох! Сванах се на този стол! - промърморих ставайки от "уреда за мъчения", на който стоях най-малко от 2 часа. Клара рисуваше нещо, аз - пишех, а Сара седеше на перваза и се наслаждаваше на бушуващата буря. Камината гореше приятно и топлеше цялата двуетажна вила. Цялата е от дърво и камък. Всички мислят, че подобни къщи са студени и се топлят трудно, но истината е, че не е така. Хванах полите на роклята си и седнах на земята до камината.
- хахаха Стана само, за да седнеш на земята? - разсмя се Сара, чието настроение бе приповдигнато от тъмнотата навън и воя на вятъра. Наистина явлението навън си бе страшничко, но ние сме свикнали и дори ни доставя удоволствие да има буря. Най-много на това се радва средната ми сестра.
- Хей! Ти стой на тоя "уред за мъчения" най-малко два часа. - оплезих и се аз.
- Лизи, това не отива на една дама. - каза с насмешка Клара дори без да си вдига главата от листа.
- Ооо, я стига! Кой ще ни види тука? - махна пренебрежително с ръка Сара. - Ей на това му се вика буря!
- хахаха Защо ли това ми се струва позната реплика? - театрално наклоних глава на една страна и се направих на замислена.
- Може би защото я повтаря а втори път този месец? - повдигна леко глава от заниманието си пъстроочката.
- Не е ли за пети път тази седмица?
- Не, не! За десети беше...
- Стига де! Схванах намека. - трите се разсмяхме. И след това отново всяка потъна в това, което правеше като сега аз гледах огъня, а не пишех.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyПет Дек 14, 2007 12:59 pm

Клара: Е аз като най-малка би трябвало да имам привилегията да пиша първа , но ... и втора става. Както вече разбрахте от Линдзи , моята "кака" , ние сме тризначки. Това обаче не ни пречи да сме коренно различни във всички отношения. Както разбрахте от началото на разказа , двете ми сестри предпочитат да бездействат по цели вечери. Бурята е красиво нещо , но не когато тя ни съпътства всеки ден. Линдзи и Сара не могат да разберат какви трудности създава това на татко ... но какво да ги правиш , още са деца Smile Е аз да продължавам с разказа , защото двечките почнаха да се нервят.

- Няма ли да правите нещо смислено! - изнервих се аз след половин час , в който Линдзи се бе втренчила в огъня , а Сара в бурята, която се разяряваше все повече.
- Ти винаги искаш да правиш нещо - отбеляза сивоочката , без да отделя поглед от камината.
Аз не отговорих , а отново забих поглед в картината , която рисувах.
- Татко се прибира! - извика изведнъж Сара и скочи от прозореца. Винаги се радваше , когато баща ни се прибира от града , защото и носеше какви ли не подаръци. Линдзи само вдигна глава , но без особено въодушевение - винаги се караше с него. На моето лице се появи усмивка.
- Не мога да ви разбера на какво толкова се радвате - поклати глава най-голямата ми сестра , но ние не и обърнахме внимание.
Сара отиде да отвори на татко , а аз прибрах внитаметлно картината си в шкафа - той винаги искаше да види какво рисувам , а аз не исках да показвам нищо ... преди да е готово.
Баща ни влезе в стаята. Бе мокър до кости и бе някак тъжен. В ръката му имаше само един малък плик. При тази гледка лицата ни посърнаха. Когато той се прибираше в това настроение от града значеше , че няма да има вечеря.
- Казах ви да несе радвате ... - въздъхна Линдзи и се изправи - Какво друго искахте да очаквате в тази буря? Аз ще лягам.
- Линдзи! - татко извика след нея , но тя вече се бе качила по стълбите.
- Остави я - прошепнах аз , усмихнах се леко насила и също се запътих към втория етаж.
- Заради това поведение , утре за мен трябва да е двойно - ухили се Сара и подскачайки се присъедини към нас.

Нашата "спалня" или така неречения втори етаж , всъщност представлява една стаичка с нисък таван. Това е нашето царство ... татко не се качва тук. Още преди няколко години , за една страшна буря , ние бяхме съединили трите кревата , и ... така си останаха. Колкото и различни да сме с близначките ми , ние се обичаме и някак си винаги търсим утешение в другата. Или поне те търсят в мен ... аз не знам какво искам , защото понякога чувствам сърцето си като едно ледено кълбо , отдалечено от всичко друго ...
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyПет Дек 14, 2007 1:17 pm

Линдзи:

*Да му се радвам? За какво? Че ми е баща?! Пфф!*
"Повечето деца така правят, Лиз. И така е прието. Все пак той те е създал и ...."
*Той ни изхранва. Знам това, но... Съжалвям, че не мога да го обичам!*
В главата ми вътрешния ми глас и аз водехме отново поредния спор. Но изхода беше ясен... Аз никога не съм можела или пък някога ще мога да обикна друг освен сестрите си. Не мога... Не знам защо, но не мога... Иска ми се понякога много ми се иска, но това е непостижимо за мен... Или поне така си мислех някога. Исках да обичам, исках да не сме вечно бедни... Исках просто всички да сме щастливи. Толкова много ли исках?


Качих се по стълбите и се излегнах на моето легло. Загледах се в тавана. Винаги ставаше така. Знам, че той не е виновен, но не можех да понеса лицата на сестрите си когато разберат, че отново няма да се яде. Свих се на кълбо и се заслушах в бурята. Напомняше ми винаги за самата мен отвътре, защото в мен винаги бушува буря. Чух Клара да влиза, но не се помръднах. Знаех, че не и е приятно това, което направих.
- Лизи? Спиш ли?
Не отговорих. Чувах леката тъга и огорчението в гласа и, но нямаше да се обърна. Щях да стоя така свита и да искам да мога да обичам.
- Лиз? Знам, че не спиш. Виж. Искам просто да му се извиниш. Татко много ни обича...
- И много го е заболяло, че се държа така? Кой е казал, че ме интересува какво чувства той? Скоро ще дойде Коледа, Клара. Тогава? Какво ще прави тогава? Защото лично аз няма да понеса още една Коледа да видя посърналите ви дори и за миг лица! - метнах завивките отгоре си и се свих още повече.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyПет Дек 14, 2007 1:39 pm

Клара: Е както разбрахте нашето семейство не е от най-богатите. Ние живеем в планината и единствената ни прехрана е от нещата, които тя ни дава. Точно за това тези бури не са добре дошли в студените вечери , в които стоим гладни. Сигурно ще попитате защо стоим тук горе в Алпите , когато има толкова много градове , нуждаещи се от работна ръка? Отговора на това е лесен - ние обичаме това място ... цялото ни детство е тук. Е за да не ви занимавам с безкрайни идиотщини относно живота ни и мястото , където живеем , продължавам с разказа.

- Няма да стане така - усмихнах се аз и се хвърлих на леглото до сестра си. Очите ми блестяха.
- Какво ти стана пък? - попита Линдзи и не можа да скрие леката си усмивка.
- Спомняш ли си господина, който дойде миналата година?
Сестра ми кимна.
Господина , за който говорех , беше един художник от голям град , недалеч от тук. Той бе посетил баща ни , миналата Коледа , търсейки подслон. Прекара с нас две седмици! Тогава той много хареса рисунките ми и обеща другата година да се върне пак и да вземе няколко за изложбата. Разбира се щял да ми плати ...
- Охх Клара не се надявай този господин да се върне ... вероятно вече е забравил за станалото.
- Надеждата умира последна - усмихнах се аз и отпуснах глава върху рамото й.
- Сара! - изведнъж извикахме и двете и се засмяхме. По стълбите се чуваше топуркане.
- Как ме усетихте? - попита тя веднага щом се качи.
Ние с Линдзи се спогледахме и едвам сдържахме смеха си.

***

Вече е някъде около три часа сутринта. Не мога да заспя , има прекалено много неща , за които имам да мисля. Притеснена съм. Добре , че поне Сара и Линдзи прекарват нощите си в спокоен сън. Не мога да търпя , когато те са тъжни. Аз успявам да скрия мъката си , но на тях им тежи. Не искам да става така. Добре че бурята все още бушува , за да скрие сълзите , които се ронят по лицето ми ...
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyНед Дек 16, 2007 2:40 pm

Сара:

Ъъъ... Да както винаги на мен се пада честта да пиша последна ( сигурно защото ме мързеше да пиша преди ).
Аз съм Сара средната сестра и най-красивата ( хехе бъзикам се... Донякъде.. .).
Имам кестенява коса и кафяви очи... Много обичам да говоря глупости (тоест да разсмивам сестрите си).
Също харесвам... Бурите, сестрите ми и баща ни... Мразя... да няма какво да правя... Мразя и да се обличам с рокли (много е неудобно) и хъм... Да, това е общото взето. Сега да продължа с разказа...




И така събудих се рано... Тоест към три часа (много необичайно за мен) и видях Клара, която беше паднала от кревата и така беше заспала... Стана ми смешно (такава поза беше... заела, че ако можехте да я видите щяхте да умрете от задушаване... ) ,но смеха ми се изпари щом видях засъхнали сълзи по лицето и...
Странно, тя не е ревла. Всъщност никога не съм я виждала да плаче (е почти никога с изключение на един два пъти ).
И така... Станах и тихичко и излязох от стаята, решена по- късно да се опитам да изкопча нещо от сетра си. Сега я оставих да спи, защото имах чуството, че цяла нощ не е спала. Клара и Лиз често си говореха разни неща, мен ако питате те са хипер сериозни. Понякога имам чуството, че ме мислят за прекалено вдетинен и несриозна.
Макар че не е така, може да изглеждам и да се държа несериозно, но вътрее дълбоко в мен има сериозност... Макар и да е много малко... И такам излязох навън и седнах на стълбите... Вече наближаваше четири часа и слънцето скоро щеше да изгрее.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyНед Дек 16, 2007 4:46 pm

Клара: Тъй като съм прекалено заспала , няма да се обеснявам много , а ще продължа с разказа.


Събудих се с изгрева. Винаги ставах първа , поради простата причина че получавах някой ритник от Сара. Сега обаче нея я нямаше , а това беше доста неприсъщо за близначката ми. Станах , наметнах се с един дълъг пуловер , който преди е бил на майка ми и тихо изляох от стаята. Намерих Сара заспала пред камината. Тъй като беше прекалено тежка за да я вдигна , само я завих и излязох навън.
Бурята бе свършила и сега въздухът в планината бе по-чист от всякога. Нахлузих зимните си ботушки и зацопах към обора. Малката сграда до къщичката беше дома на двете ни козички Али и Хали и няколкото кокошки, които притежавахме. Те освен любимци бяха и наша прехрана. Всяка сутрин татко доеше животинките, за да имаме вкусно козе мляко за закуска. Понякога получавахме и сирене , яйца и месо , което татко взимаше от града. Това беше нашата всекиденвна прехрана , но никога не ни омръзваше.
Аз стигнах до обора и отворих вратата. Тя изкърца леко и събуди Хали. Бялата козичка беше моя любимка и винаги идваше да ме поздрави , когато ме видеше. Аз си говорех спокойно с нея и знаех че няма да издаде моите тайни. Може да ви се стори странно да говоря с коза , но ако не сте живяли в планината , не може да ме разберете. И така Хали дойде до мен и ме близна по ръката. Аз и се усмихнах и и подадох малко захар. Татко не искаше да им даваме много сладко , защото щели да се разглезят и да не искат да дават мляко. Въпреки всичко аз понякога и давах тано и тя още повече ме заобичваше.

***

Прекарах при Хали около 10 минути. Разказах и за поредния спор на Линдзи и татко и за разочарованието на Сара за липсващата вечеря. Хали изглежда разбра притесненията , защото ме близна с топлия си език. Почувствах подкрепа , след което осъзнах че цялата съм студена. Побързах да се прибера в къщата. Сара не беше пред камината , затова предположих че татко я преместил горе. Него го нямаше , но това също не ме учуди. Като мен, той обичаше сутрешния въздух и се разхождаше с часове по високите билота докато изгрее слънцето. Въпреки , че обичах тишината , сега тя някак ме притискаше. Аз седнах на прозореца и си затананих някаква песничка, надявайки се скоро някоя от сестрите ми да се събуди ...
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyНед Дек 16, 2007 6:46 pm

Линдзи:

Мразя да сънувам кошмари, но ги сънувам всяка нощ. Въпреки това никога не съм казвала на сестрите си. Не искам да ги тормозя и с това. Според тях аз си спа спокойно и нищо не ме тревожи нощем. Но както и да е. Сега да си продължа с историята...:

Сънувах странен сън, че сме обратно в града и че мама е жива. Бяхме на бал, който беше просто превъзходен. За моя изненада дори Сара беше се с рокля. Еее това наяве никога няма да се случи, така че поне мога да си го сънувам.Танцувахме, смеехме се и се веселяхме. Бяхме във великолепни дълги обемисти рокли. На Клара бе сребриста, на Сара - черна, на мама - бежава, а моята бе розова. Беше много красиво и бяхме наистина мила картинка.
Изведнъж обаче картината се промени. Татко се появи отнякъде и задърпа мама към някаква дупка. Сестрите ми стояха от страни и се смееха, а аз бях паднала на земята и плачех, опитвайки се да се отърва от някакви оплели се около мен корени.
Събудих се потна и дишах тежко. Това беше един от най-ужасните ми кошмари, който сънувах и най-често.
Огледах се и видях празните легла на сестрите си. За Клара бях сигурна, че е станала и е отишла на вън при козите. Не знам защо, но това ми беше странно. Не смятах козите за най-добрите събеседници или слушатели. Все пак те бяха просто животни! В същия момент осъзнах, че и Сара липсва. Тъкмо се бях оправила и бях оправила леглото ( нищо, че изглеждаше така сякаш съм още под завивките ) когато в стаята влезе баща ни. Носеше на ръце средната ми близначка, която явно бе заспала. Погледнах го за момент, след което излязох от стаята.
- Лизи...
- Остави ме на мира! - изсумтях. Слязох по стълбите и излязох навън. Близо до къщата имаше малка горичка. Бях се облякла дебело, но въпреки това с бърза крачка почти хукнах натам. Стигайки се покатерих макар и много трудно на едно от дърветата. От там виждах и къщата. Видях и Клара, когато излезе от обора, но не ми се викаше, нито слизаше. Исках да остана за малко сама.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyНед Дек 16, 2007 7:02 pm

Клара: Мързела продължавама да ме гони , затова аз пък продължавам с историята ...


Вече мина половин час от както стоя на прозореца. Опитах се да довърша една от картините си , но изглежда нямам муза , защото стана грозно. Зарязах тази работа и реших да се поразтъпча. Беше странно , че Линдзи още не е станала - по принцип беше от по-ранобудните. Реших да проверя , затова внимателно прибрах скиците си в шкафа и се запътих към стълбите.
В стаята ни беше само Сара. Тя спеше спокойно , изтегнала се на трите кревата. Сякаш нищо не я тревожеше! Сигурно беше и така да е. По-голямо впечатление обаче ми направи липсата на Лидзи. След като останових , че се е облякла дебело , реших че е излязла да се поразходи. Въздъхнах леко , след което завих по-хубаво Сара и напуснах стаята.
Тъй като нямаше изблици нито Линдзи , нито татко да се връщат , реших да закуся сама. Препекох си малко хляб на огъня и си взех сладко от горски плодове - обожавах го. По надолу в планината имаше една старица, при която често ходех лятото. Много странна женица беше , но ме харесваше и винаги ме черпеше с нещо вкусно. За Коледа ми подари това бурканче с вкусен мармалад ...
Потънала в мисли за изминалото лято и вкусната закуска, аз не забелязах как по пътя за къщичката ни се задава ...


( Сори , че е кратко , ама не само Клара я мързи Very Happy )
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyЧет Дек 20, 2007 3:16 pm

Линдзи:


Не помня колко време съм седяла така на клона и съм мислела за нещата около мен. Знам само, че е било дълго, защото опитвайки се да стана по едно време разбрах, че ръцете ми са се сковали от студ. Реших да извикам Клара да ми помогне, но се оказа, че няма нужда. И сама паднах от дървото ( Laughing ).
- Ух! Това болеше! - бях паднала на задните си части, но това не омекоти особено удара ми със земята.
- Може би ако не беше стояла там почти час нямаше да те боли сега! - каза някой. Беше мъжки глас, но едва ли бе на повече от 19.
- Кой сте Вие? И как смеете да ми говорите на ти? Нямате ли елементарно възпитание? - ядосах се аз. Сякаш от нищото пред мен изскочи много красиво чернокосо момче със синьо-сиви очи. Галантно ми подаде ръка и аз я поех. Вдигна ме от земята сякаш бях лека акто перце.
- Аз съм Скот Уелингтън. Баща ми ме прати за картините на момиче наречено Клара...
- За какво са му картините? - прекъснах го рязко. Погледа ми издаваше недоверието ми към него.
- Иска да направи от тях изложба. За какво друго ще са му? - усмихна ми се той.
- Може да иска да ги скрие за себе си! - спокойно предположих. Усмивката и лицето му леко помръкнаха.
- Да не намеквате, че баща ми е престъпник? Че е способен на кражба от малко момиче?
- Не знам. Не познавам баща Ви. Вие ми кажете. И не смятам, че аз или някоя от сестрите ми може да бъде наречена малка. - троснах се аз и тръгнах към къщата. Той стоеше там изумен от моето изказване. - Идвате ли или ще стоите там докато не станете снежен човек? - сякаш излезе от някакъв транс и тръгна след мен. Сега сигурно ще ме упрекнете, че каня непознат в дома ни, но всъщност знаех кой е Уилям Уелингтън. Преди една-две Коледи бе дошъл заедно с татко тук, в планината. Още тогава много хареса картините на Клара. Пък и тя спомена, че може би той ще се върне за тях. Е, явно е решил да изпрати сина си, вместо пак да се мъчи с идването до тук.
След малко наближихме къщата. Видях през прозореца, че Клара е пред камината. Предполагам, че сигурно вече е закусила и за това е там. А Сара както винаги си поспиваше до късно. Изтупах полите на роклята си и влязох вътре.
- Клара, това е сина на художника, който бе идвал преди време. Дошъл е за картините ти. - казах безразлично. Защото наистина ми бе такова. Да, вярно е, че сестра ми е невероятно добра в рисуването, но знае ли човек кой какъв номер ще му извърти. Не бях убедена, че това няма само да разочарова пъстроочката. - Ще ви оставя да обсъдите нещата насаме. - с тези думи се запътих към спалнята ни.
- Сара, спиш ли?
- Мм, не. - промърмори сестра ми ставайки от леглото и сядайки в него. Аз махнах дебелите дрехи от себе си и седнах на едно то другите.
- Дойде сина на художника. Може би ще вземе картините на Клара, за да ги продаде. - осведомих я аз.
- Това е страхотно. Значи поне за Коледа няма да гладуваме, а и никога повече. - мисля, че се зарадва прекалено много.
- Не бъди толкова сигурна.
- Лизи, погледни на нещата малко по оптимистично.
- Пффу! Оптимизма е за хора, които никога не са живели като нас. За нас остава само реализма.
- Не е вярно! Трябва да сме оптимисти, за да оцелеем.
- Нима? Татко не ти ли е достатъчен пример, че оптимистите не оцеляват? - тя поклати глава.
- Той прави всичко възможно. Не сме умрели от глад, нали?
- Да, но докога?
- Ужасна си! Знаеш ли това?
- Аз ли? Аз просто казвам това, което виждам и което мисля. - Сара махна пренебрежително с ръка. Мразеше да приказвам за такива неща, когато бе още сънлива.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyПон Яну 07, 2008 3:57 pm

Клара:
- Скот Уелингтън - представи се отново чернокосото момче и бегло се усмихна.
Клара се изправи от канапето и се здрависа с него.
- Идвам относно ...
- Знам за какво идвате- прекъсна го брюнетката и пое палтото на момчето. - Желаете ли нещо за хапване докато обсъждаме картините?
Клара не се държеше особено мило с непознати , но все пак се опитваше да спазва етикетите.
- Само чай.
Момичето взе една чаша и сипа горещ чай , от канчето над камината. Уханието на билките в него се разнесоха из цялата стая. Нищо по приятно нямаше от това да доловиш аромата им през студен зимен ден.
- Е коя картина толкова е впечатлила баща ми миналата година? - усмихна се Скот , настанявайки се на едно от канапетата.
Клара отиде до шкафа и извади от там лист хартия , внимателно навит на руло. След като отвърза тънката връвчица , тя разви рисунката си. На нея бе нарисуван прекрасен еднорог , който сякаш препускаше. Сребърния му рог блестеше на светлината от лазурното слънце.
- Уоу , къде си се учила да рисуваш така?
- Общо взето пред камината - засмя се Клара и погледна през прозореца. Вниманието и бе привлечено от баща й , който се задаваше с тежка крачка по пътеката.
- Извини ме за малко - промълви тя на госта си и се насочи към входната врата.
- Здравей татко - поздрави тя , треперейки от студа навън. Лицето и помръкна , когато видя изражението на баща си ... изпълнено с тревоги.
- Какво става?
- Ще има буря ... силна буря.
Сякаш по поръчка , в същия миг небето притъмня и блесна светкавица. Двамата побързаха да влязат вътре , където се бяха струпали Линдзи , Сара и Скот ....

( пълни глупости писах , сорка )
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyСъб Мар 29, 2008 4:07 pm

Линдзи:
Съжалявам, че не писах скоро, но мързела и сънливостта си казват думичката Smile

- Пак ли ще има буря? - усмихнато попита Сара. Баща ни потвърди с поклащане на глава. Извъртях очи и отидох да седна пред камината.
- Супер. Това означава, че господин Знам-Всичко-За-Всеки ще трябва да остане тук. - изсумтях. Добре де, не го мразех. Не ми беше и точно безразличен... Но това не означаваше, че щях да го покажа.
- Линдзи! - сестрите ми и баща ми викнаха в един глас.
- Какво? Вярно си е. - с безразличен глас казах и вперих очи в камината. Сякаш в просъница чух как му се извиняват за държанието ми, но аз не помръднах. През главата ми минаха няколко спомена и мисли относно Коледа и се чудех какво ли щеше да стане тази година.
След известно време тръснах глава. Бурята бе започнала и Сара се бе залепила за стъклото. Татко и Клара май бяха в обора, за да проверят как са животните. А Уелингтън седеше на стола, на която бях писала предната вечер и четеше...
- Кой Вие позволил да ми пипате нещата? - Ядосано станах и взех от ръцете му изписаните с моя почерк листи. Сара се обърна към нас.
- Аз. Реших, че би ти харесало да знаеш какво мислят за писанията ти. - спокойно каза кафявоочката. Побеснях още повече. Много мразех някой да се разпорежда с моите вещи. Отидох и ги хвърлих в огъня.
- Значи си решила грешно! - просъсках и тръгнах на горе.
- Но това, което бе написано бе наистина добро! Защо... Как успяхте да го хвърлите? - учудено ме изгледа момчето.
- Ей така. Лесно. Виждам, че поне малка част от възпитанието Ви се е възвърнала. Надявам се да не я загубите. - бях спряла за малко и ледено му отговорих. След което се качих в нашата стая. Беше ми странно някой да чете нещаат ми. Бях отказала дори сестрите си преди години от това. Единствено след като завършех нещо им давах да го прочетат. А сега не само, че "творението ми" не бе завършено, а ми бе прочетено от непознат, чужд човек. Мразя когато става така както не искам!
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyСъб Мар 29, 2008 4:28 pm

Клара:

Леле почвам да се побърквам. Пиша за себе си от трето лице. Тия бури хич не ми влият добре на мозъка.

- Хей какво правиш тук - попитах сестра си Линдзи , когато тя се качи при мен , в нашата стая.
- А? Аз си мислех че си при татко в обора.
- Много мислиш - засмях се аз и отново сведох глава към рисунката си. Молива ми бе станал по-къс и от един пръст и бе изтъпен, но аз продължавах да рисувам усилено. Това бе последният ми.
- Трябва ти нов молив - отбеляза Линдзи гледайки към мен.
- Това може да почака - свих рамене аз. В стаята настана мълчание.
- Какво ти става , Клара?! Рисуването ти не може да почка! То е единственото , което ти позволява да се държиш нормално в тази изкуствена среда.
- Линдзи , замлъчи ... това не е вярно!
- И двете знаем , че е. Преструваш се , правиш се на майка и всички тези усилия за какво?! За да вървиш на майната си.
- Защо просто не ме оставиш намира!? Правя всичко по силите си , какъв ти е проблема , за бога Линдзи!
След тези думи грабнах скицника си , последния молив и една химикалка , натъпхах ги в чантичката ми и изхъвървах от стаята. На прага се блъснах със Сара , но не обърнах внимание. Хукнах по стълбите , грабнах палтото и ботушите си и изхвърчах навън.
Бурята бе в разгара си. Вятъра духаше толкова силно , че едва можех да вървя , а капки дъжд се удряха в лицето ми с всичка сила. Но аз не обръщах внимание ... продължавах да вървя ... без покоса , без да знам какво ще правя ...
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyСъб Мар 29, 2008 4:46 pm

Линдзи:
Голяма инат съм и това, често наранява околните, ама кой може да избяга от себе си?!


-Клара! - без да му мисля много хванах първото изпречило ми се палто и го облякох минавайки покрай Сара.
- Какво е станало? - попита тя, но аз не и обърнах внимание. Слизайки по стълбите мярнах, че татко и Скот са на крака и гледат към тъкмо затварящата се врата. Зададоха ми същия въпрос, но аз и на тях не обърнах внимание. Продължих да бягам след сестра си колкото и трудно да ми беше да се движа и да я виждам. Но нямаше да се предам. Трябваше да я спра, трябваше да се приберем преди да се е разболя. Трябваше да и се извиня. Господи, не мога да повярвам, че се скарахме за един тъп молив.
След няколко минути я открих паднала в една преспа. Помогнах и да стане и тръгнахме към къщи. Или поне така решихме, защото не знаехме на къде да вървим. Вятъра брулеше лицата ни, дъжда ни мокреше безпощадно, а студа ни караше да се свива ме една към друга. И така вървейки едва-едва не видяхме пропстта пред нас. Не я видяхме докато не паднахме.
- Клара!
- Линдзи! - извикахме, но не можехме да направим нищо, за да спасим себе си, камо да помогнем на другата. Последното, което помня е как се удрям и ми причернява и припаднах.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyСъб Мар 29, 2008 5:43 pm

Клара:

Линдзи поне припадна ... аз се ударих и не изпаднах в безсъзнание ... усетих цялата сила на сблъсъка със земята ... Направо не искам да си припомням

Аз паднах върху нещо меко, навярно някой храст. За части от секундата видях Линдзи да се приземява до мен. Изведнъж усетих как се издигам , но бях сигурна че не може да се случва това. Чувство на умора ме обгръщаше. Заспивах ...

П.С Съжалявам, че е толкова кратко , ама музата изфейка xD
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyЧет Авг 21, 2008 12:02 am

Линдзи:

Хъ..Хъ... Много съжалявам, че не започнах скоро, но... Явно още не съм се оправила от падането и тези след него Razz Добре де не от самото падане ами от удара със земята. Упс! Пак се отплеснах.


Идвайки в съзнание усещах така сякаш цялата земя се е настанила върху главата ми. Болеше ме страшно много, но и не само тя. Хубаво обаче, че ми беше топличко. И тъкмо в този момент всички спомени нахлуха в главата ми. Скот Уелингтън, ръкописите, караницата с Клара, пропастта. Отворих рязко очи и седнах на мястото, на което до сега лежах. И двете движения бяха ОГРОМНА грешка. Зрението ми се замъгли, главоболието и болките по тялото се засилиха. След няколко минути когато успях да се оправя се огледах бавно за сестра си. Но нея я нямаше. А аз бях в... Обор?! Лежах на меко сламено легло и върху мене имеше юрганче. Бях в една от тези "кутийки" както им викам аз, където държат конете. Бях си с дрехите от преди.
- Ехо? Клара? - едва-едва успях да кажа. Гърлото ми ме болеше и беше пресъхнало и задето не го бях ползвала гласа ми звучеше много тихо и дрезгаво. Тъкмо щях да се опитам да попитам по-високо когато през "врата" влезе... Елен!? Къде бях попаднала?!
- А виждам, че си се събудила. - весело каза елена. Аз се опулих. Сънувам! Трябва да сънувам. Но аз никога не съм сънувала такива неща! И направих единственото, което ми хрумна.
- АААААААААААААААААААААААААААААА! - разкрещях се с пълна сила колкото и да ме болеше гърлото. Скочих на крака и хукнах да бягам. Да, обаче явно главата ми се замая още повече и заради неползването на краката си след минута бях на земята и бях заспала. Явно ми се е натрупало много за... не знам колко време.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyЧет Авг 21, 2008 12:46 am

Клара:

Леле като си помисля колко АААААААААААА-та очакват Линдзи в тази история ми става страшно смешно. Но за да не издам нищо важно , спирам с сегашните си приказки и се връщам назаааад във времето до момента на случката.

По времето , в което тази странна Линдзи нададе вика АААА и припадна, аз стоях както обикновено в залата с играчките и четях писма. Бяха толкова забавни!
- Съни , Съни!
Зайчо тичаше към мен и викаше с цяло гърло. Винаги ми беше забавен с клепналите си ушлета.
- Какво има Зайчо?
- Твоеподобието се събуди! Точно като Руфъс беше при нея. Ала бързо припадна.
- Оу горката, сигурна се е изплашила. Аз ще отида при нея , Зайчо. Ти прегледай писмата.
След тези си думи , аз скочих от захарния си стол и хукнах към обора. Бях чакала цяла седмица странницата да се събуди и точно когато се отказах , тя взе че го направи. Хубава работа!
- Скок , подскок , скок , подскок - пеех си аз и с подскоци стигнах до вратичката. Влязох вътре. Беше тъмно ... е или по-точно сумрачно.
- Клара ... Клара! Ти ли си?! - коя ли беше тази Клара и защо трябваше тази странница да вика? Странна работа - Ох Клара, толкова се радвам да те видя! Ако знаеш какво ...
- Скок подскок , скок подскок - изтананиках си аз и стигнах до леглото на странницата.
- Ако знаеш какво сънувах - проплака странницата , незнайно защо. Нали обикновено сънищата бяха добри?!
- Имаше елени , ии кутийки ... беше ужасно.
- Хей , хей спокойно , моеподобие. Всичко е нареееед.
Аз се приближих съвсем към странницата си. Лампичката на ръката ми светна и аз успях да видя лицето на моеподобието.
-АААААААААААААААА - извика изведнъж странницата и естествено ми изкара акъла. Това моеподобие е лудо! Направо крейзи лудо!
- ААААААААААА! - започнах да викам и аз , след като премислих нещата. Може би така поздравяваше хората? Защо иначе щеше да вика така?!
- Ти ... ти ... си странна. Клара , ти си странна.
- Клара ли?! Аз съм Съни. Приятно ми е.
Помахах с крак за запознанство , но моеподобието не ми отвърна. Колко невъзпитано!
- Ттти си , тии си .... променена!
Ахх тази странница , само това повтаря.
- Клара, какво става?!
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyЧет Авг 21, 2008 3:52 pm

Линдзи:
Откачено, а? Собствената ми сестра не ме помни! Говорещи животни... Все едно се намирах в приказка... Е, май не се намирах много далеч от истината! Wink

Момичето пред мен имаше рижава къдрава коса, необикновено ярко зелени очи и една от тези смешни шапки с пускюли, които има в книжките на главите на джуджетата. Облечена беше в раирана рокличка и имаше плюшени чехли. Главата ме заболя още повече и аз сам се отпуснах назад в "леглото". Бях много объркана. Къде бях попаднала? И къде беше сестра ми? Момичето пред мен толкова приличаше на сестра ми като оставим на страна косата и очите. Не, че Клара би облякла такива дрехи, но това сега не е важно.
- Май ще е по-добре, моеподобие... - започна Съни, но аз рязко и студено я прекъснах.
- Името ми е Линдзи. И не ме интересува какво ще е по-добре! Искам да знам какво е станало с теб, Клара, и как ще се приберем вкъщи! - Скочих на крака като този път бях подготвена за замайването и успях да се справя с него. Тръгнах уверено към изхода без да я поглеждам, а в главата ми се въртеше мисълта за хижата - нашия дом.
- Но аз съм си вкъщи! - учудено-неразбираещо се обади момичето зад мен. - И не знам коя е тази Клара и къде е, но аз цял живот живея тук. Преди седмица те бяхме намерили недалеч от тук. - едвали можете да си представите гнева, който ме завладя в онзи момент. Тя си била вкъщи? Моля!? Толкова бях бясна, че пропуснах следващите изречения.
- Нима? А след като си си вкъщи къде е баща ти?
- Той отиде да провери как върви изработването на подаръците! - весело ми заяви Съни/Клара. Не можах да издържа повече и усетих как от очите ми потекоха сълзи. - Линдзи, от очите ти тече вода! - учудено извика момичето. Обърнах се без да кажа нищо и продължих да вървя. Наблизо имаше някаква гора. Запътих се направо на там. Качих се на едно дърво с лице към вътрешността. Казах си, че просто съм заспала и сега ще се събудя и пак ще падна от дървото и ще попадна на онзи пуяк Скот Уелингтън. Ама отде такъв късмет. Пред се появи някакъв заек и момичето.
- Казах ти от очите и тече вода! - победоносно извика Клара.
- Но това по принцип е невъзможно! - отвърна объркан заека. "Супер! Сега вече и зайците могат да приказват! Това място е побъркано и май аз започвам да прихващам от него! Защо ми трябваше да се държа зле със сестра си?! Сега тя не ме помни. Сара и татко сигурно умират от притеснение за нас. Сега съм съгласна дори и Скот да видя!" В момента, в който си го помислих видях как една много странно-позната фигура идва откъм гората. Опулих се и за малко да ми падне ченето.
- АААААААААААААААААААААААААААА! - всички ми идваше прекалено много за това просто се разкрещях... ПАК!
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Рейчъл Смит
Брейв
Брейв
Рейчъл Смит


Female
Брой мнения : 603
Age : 31
Emploi : Princess of death
Registration date : 03.04.2007

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyЧет Авг 21, 2008 10:59 pm

Клара:


Ха - ха , много мило, Линдзи. Представи си аз колко откачено се чувствам сега като си спомням ... а и кой за бога ме е обличал!? Раирана рокличка и шапка с писклюли!?

- Ооо пак ли - проплака Зайо и захлупи ушлетата си с лапи. Звука беше прекалено писклив.
- Какво става моеподобие?! - изплашено попитах аз и се огледах. да не би да виждаш някои от онези ужасни бръмбари!?
- Първо, казвам се ЛИНДЗИ ... нали знаеш , ако си забравила ... И второ ... АААААААААААААААААААААААААА - тя крещеше с цяло гърло и сочеше към цветното петно , което се приближиваше към нас. - Ооо спокойно , това е Скоти - добавих аз след като различих човека. - Той ми е съпруг.
- СЪПРУГ! Не , не това е прекалено! - Линдзи се държеше за главата и издаваше странни звуци , които в последствие разбрах . че се наричат вайкане.
- Знам , знам и аз така му казах. Но той настояваше да си вземем дечица , а това е незаконно ако не сме женени.
- Да си вземете дечица ли!? - избухна още по-силно странницата. Беше странна стока. Не можех да се справя с нея. Но тати можеше ...
- Зайо , хайде да заведем Линдзи при Тати. Той ще й обясни всичко ... надявам се.
Моеподобието само си отваряше и затваряше устата като риба. Сякаш беше няма. Ааа и ме наблюдаваше втренчено.
- Я , я - доволно отвърна Зайо и ... така ние тръгнахме към къщата на тати , която се намираше на върха на един стъклен хълм. По пътя Скоти ни настигна. Поздравихме се с крака , ритнах го силно както предразполагаше ритуала между съпрузите и цялата дружина продължихме нагоре. Линдзито взе още се правеше на риба и не казваше нищо. Почвам да се притеснявам за нея. Ами ако тати не знае от къде е паднала?! Как моя тати ще прати новина на нейният тати , че Линдзито е добре?!
Върнете се в началото Go down
оХКарамелчеХо
Брейв
Брейв
оХКарамелчеХо


Female
Брой мнения : 925
Age : 33
Localisation : ...In your deepest desires
Emploi : The Bitch from Hell
Loisirs : Don`t mess with us if u don`t want to be hurt
Registration date : 26.03.2007

Character sheet
Име: Кармен Риддъл
Умения: дневен вампир, убийца и магьосница, която съдържа в себе си древна магия, предаваща се по наследство в рода на Слидерин

Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... EmptyСъб Ное 28, 2009 3:26 pm

Линдзи:

Откачам! Това е! Или сънувам, или откачам! Всъщност може и да сънувам, но малко вероятно, защото тогава в съня и сестра ми няма да е женена за този предателски.... !##%$№%№#. Точно това си мислех докато вървяхме. Клара, обвинявай стилиста си за дрехите Laughing Та да продължа с историята...


Два часа по-късно седях с една чаша горещ шоколад в едно голямо кресло пред камина в доста странна библиотека. Бегло се зачудих как още не се е срутила, но основно мислите ми бяха насочени към няколко неща:
1. Бях в Коледния град.
2. Сестра ми не ме помнеше и явно някой и беше втълпил,че е дъщерята на дядо Коледа.
3. Скот също е в цялата тази картинка.
4. Дядо Коледа съществува, макар че още не го бях видяла!
5. Странно, но цялата тази история ми е много позната от някъде. Но от къде?!
Говорещи животни, сгради с толкова странна форма, че се чудиш как изобщо стоят, а не са се разпаднали, дядо Коледа, момиче, което иска само да се прибере и... Я чакай малко! Та аз съм писала това! Е, не точно това, но... Какво следваше?
- ПОМООООООООООщ! НЯКОЙ Е ОТКРАДНАЛ КНИГАТА С КОЛЕДНАТА МАГИЯ! - едно малко снежно човече влетя в библиотеката и започна да обикаля креслото ми. Ама разбира се! Касиус Николас! Прогонения син на дядо Коледа! Той беше откраднал книгата и искаше да завладее цялата коледна магия, за да няма повече Коледа. Ако се сетя и още нещо няма да е хич лошо.
- Извинявай. Как ти е името? - спрях го и го попитах.
- КОЛЕДНАТА КНИГА Е ОТКРАДНАТА, А ВИЕ МЕ ПИТАТЕ ЗА ИМЕТО МИ!
- Да. - най-спокойно отвърнах. Снежния човек ме погледна учудено, но после явно осъзна коя съм и че не се шегувам.
- Аз съм Нервко Паников. На вашите услуги, подобие на Съни.
- Името ми е Линдзи. И знам как да ти помогна с книгата. - Нервко се опули. - Касиус Николас я е взел.
- Кас... Но... За...
- Иска коледната магия, за да няма повече Коледа. Но не мога да си спомня защо мразеше Коледа. - замислих се над причината, но не можех да се сетя.
- Ама ти как знаеш!? - учуди се още повече човечето.
- Защото аз съм писала изторията. - казах го така сякаш е най-очевидното нещо. И то е де. Но явно не за него. Нервчо започна да се смее с глас. Чак не можеше да си поеме въздух. Извъртях очи. Ясно беше, че не ми вярваше. В същия момент Съни и заека влязоха.
- Уау! Как го накара да се разсмее!? - двамата ме гледаха учудено. Явно днес ще бъде доста дълъг и учудващ ден.
Върнете се в началото Go down
http://sassycaramel.women-blog.net
Sponsored content





Приказка , породена от спор ... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Приказка , породена от спор ...   Приказка , породена от спор ... Empty

Върнете се в началото Go down
 
Приказка , породена от спор ...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
СмъртожадниООД :: Забава... :: РП и тем подобни-
Идете на: